0

SEO Nedir?

Share

SEO Nedir? Başlangıç şirketlerinin ana hedeflerinden biri muhtemelen yeterli müşteriyi elde etmek ve erişimlerini genişletmektir. Stratejik bir SEO planı bunu başarmanıza yardımcı olabilir. SEO çalışması etkin bir şekilde yapıldığında, arama motorunda başarı, sektördeki küçük ve büyük rakiplerle rekabet etmenizi sağlar. Arama motoru sıralamanızı yükseltmek, organik trafiğinizi ve sonuçlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Site Dışı SEO Nedir?

SEO Nedir? Web sitesindeki teknik sorunları giderme sürecinin tamamına iç SEO denir. Öte yandan, harici SEO, bir noktada web sitesi yapısını ifade eder. İçeriğin ve görsellerin düzenlenmesi genellikle sayfa dışı SEO olarak adlandırılır. Web sitelerine bu tür SEO uygulandığında, aslında marka imajınızı ve değerinizi etkilersiniz. Programları uygulamanın birkaç püf noktası vardır. Bu noktalardan biri de backlink uygulamasıdır. Web sitesinin Google algoritmasında güvenilir ve görünür olması için güvenilir linkler ile ters uygulama yapılması gerekmektedir.

Site Dışı SEO adına yapılan uygulamalar en az site içi SEO kadar önemlidir. Aynı zamanda büyük bir bilgi gerektirir. Son zamanlarda web sitesi sahipleri için içerik oluşturma site dışı SEO için önemli görülmese de bu tamamen yanlış bir algıdır. Web sitesi içeriği ile ilgili tüm çalışmalar web sitenizin üst sıralara çıkması için gereklidir. Bu anketlerin net bir yolu olmadığı için her firma kendi anketini gönderebilir. SEO uzmanları işlerini kendi alanlarında yaparlar. Bu çalışmalar arasında en sık kullanılanlar çapa metni ve boş linklerdir. Çalışmalar genellikle farklı şekillerde gerçekleşse de belli bir iskelete yönelirler. Bu bakımdan web sitenizin yetkili sayfalardan backlink toplayabilmesi önemlidir. Geri bağlantılar için iyi bir strateji yapıldığında, web sitesi çok etkilidir. Bu noktada rakip web sitelerini analiz etmek için geri bağlantılar kullanılmalıdır.

SEO Faydaları

TV reklamcılığından farklı olarak SEO’nun güzelliği, hedef kitlenize göre uyarlanabilmesidir. Doğru anahtar kelimeleri seçerek ve kullanıcılarınızın sorularına hitap eden kaliteli içerik oluşturarak, satmanız gereken şeyi aktif olarak arayan insanlarla doğrudan bağlantı kurabilirsiniz.  Ancak deneyimli profesyonellerden SEO paketleri almak için ödeme yapsanız bile, bu benzersiz reklamı TV reklamlarından çok daha ucuza alabilirsiniz. SEO’nun bazı yönlerini kendiniz bile yapabilirsiniz, ancak dikkatli olun, bu zor ve zaman alıcı olabilir.

E-Ticaret İçin SEO Hizmeti

Düzenli olarak kaliteli içerik üreterek ve web sitenizi sürekli optimize ederek marka bilinirliğinizi kolayca artırabilir ve hızlı bir şekilde müşteri tabanı kazanabilirsiniz. Web sitesi yapısı, içeriği, özgünlüğü ve optimizasyonu üzerine yerinde SEO araştırması ve diğer web sitelerinde site dışı SEO araştırmasıdır. Bu, arama motoru sonuçlarındaki paylaşım sayısına, referans sayısına bakılarak yapılabilir. Yerinde SEO çalışması genellikle bir web sitesinin kodlama sistemine, tasarım kodu uyumluluğuna, içerik anahtar kelime uyumluluğuna, görsel ve içerik oranlarına ve alaka düzeyine vb. bakar. Anahtar kelime yoğunluğu ve bağlantı kurma stratejileri ile ilgili geçiş yapılabilir. Sıralama olarak doğru yol, arama motoru optimizasyonu hizmetini önce yerel olarak yapmaktır.

Yerel İşletmeler İçin SEO Hizmeti

Yerel Google aramaları ülke çapında aramalardan farklıdır. Bir kullanıcı belirli bir coğrafi konumu içeren anahtar kelime araştırması yaparsa, arama sonuçları normal aramalardan daha az ve farklı olacaktır. Bu sonuç sayfaları genellikle bir harita içerir. Yerel bir mağazanız varsa, bu listede olmak önemlidir. SEO Nedir? Yerel SEO, bu listede bir yer bulmanıza yardımcı olacak ve sizi mağazayı ziyaret etmeye teşvik edecektir.

Özel SEO’nun Faydaları

SEO Nedir? Doğru yapıldığında, olası satışlarınız, isabetleriniz kadar hızlı büyüyecektir. Örneklerini verdiğimiz Google optimizasyonu ve AdWords reklamlarında oldukça etkili olduğu söylenebilir. Google SEO veya Google Adwords reklamları dışında neredeyse hiçbir reklam size hızlı bir yanıt vermeyecektir. En önemlisi Google aramalarında ilk sayfada çıkmak hemen hemen her web sitesi sahibinin istediği bir özelliktir.

Web siteniz için SEO hizmeti almak, web sitenizi arama motoru dostu hale getirebilir ve web sitenizin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken temel noktalar, bu işi yaptığını iddia eden çok fazla kişinin sizi ilk sayfaya çıkaracağını ve aynı zamanda size kazanç sağlayacağını söyleyerek gereksiz vaatlerde bulunabilmesidir.

SEO Hizmeti Sunan Şirketlerde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SEO Nedir? Web siteniz için ön planda bir SEO hizmeti almak istiyorsanız bu hizmeti sunan aşağıdaki firmalara dikkat etmelisiniz. Firma referansları, ekip nitelikleri, bu konuda kullanılan raporlama bilgileri ve araştırma kaynakları ile alınan SEO sertifikaları önemli karar kriterleridir. Firmanın referanslarda kullandığı örnek anahtar kelimelere bakmakta fayda var. Örneğin, web tasarımı yazarsanız veya bir SEO hizmeti yazarsanız, şirketinizin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını kontrol edebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyon Hizmeti (SEO)

SEO Nedir? Markanızın veya web sitenizin başta Google olmak üzere arama motorlarında görünürlüğünü artırmak ve müşteriler ürününüzü aradığında müşterilerin web sitenizi ücretsiz sonuçlarda bulmasını kolaylaştırmak için yapılan her türlü çalışmadır. Google Ads, sosyal medya pazarlaması ve web tasarımına ek olarak, arama motoru optimizasyonu dijital pazarlama stratejinizin merkezi bir parçası olmalıdır.